• image026.jpg
 • image012.jpg
 • image027.jpg
 • szymonek5.jpg
 • image10042.jpg
 • image043.JPG
 • image002.jpg
 • image051.jpg
 • image004.jpg
 • image016.jpg
 • image10031.jpg
 • image044.JPG
 • image038.jpg
 • image009.jpg
 • image10038.jpg
 • image017.jpg
 • image10030.jpg
 • image035.jpg
 • image0001.jpg
 • image015.jpg

 dla nowicjuszy 

Co należy zrobić by zostać nowym członkiem stowarzyszenia: 

1.      Aby zostać członkiem stowarzyszenia należy wypełnić deklarację członkowską -  do pobrania na dole strony --->>> tutaj

2.      Przygotować kopię orzeczenia o niepełnosprawności

3.      Umówić się na spotkanie z osobą odpowiedzialną za wprowadzanie nowych członków stowarzyszenia tj.   Lilianą  Hajda tel 502 867 659 

Liila jest  jest miłą i sympatyczną osobą, prywatnie mamą Asi i z przyjemnością zapozna Państwa z proponowanym planem terapii, terminami zajęć indywidualnych i grupowych, przedstawi zasady jakie obowiązują każdego z członków, poda niezbędne dane kontaktowe i zapozna z siedzibą stowarzyszenia. 

Na to spotkanie dobrze jest zabrać ze sobą  wydrukowaną deklarację oraz kopię orzeczenia o niepełnosprawności lub też inną dokumentację dotyczacą dziecka (np. opinie), którą chcą Państwo podzilić się z terapeutami. 

4.      Wpłacić na konto stowarzyszenia składkę członkowską obecnie wynosi ona 60 zł rocznie i przeznaczona jest wyłącznie na cele statutowe  naszej działalności

UWAGA !!

CZŁONKIEM STOWARZYSZENIA MOGĄ ZOSTAĆ WYŁĄCZNIE OSOBY POSIADAJĄCE AKTUALNE ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI. 

 

Kilka słów o zrealizowanych projektach 

Stowarzyszenie zostało reaktywowane w 2012r i od tego czasu udało nam się bardzo wiele osiągnąć. Realizując nasze marzenia doprowadziliśmy do pozyskania stałej siedziby Lokalnego Centrum Integracji i Rehabilitacji które obecnie mieści się przy ulicy Chrobrego 21.

Dzięki uprzejmości Fundacji Rosa z Wrocławia w pełni wyposażyliśmy salę do zajęć rehabilitacji ruchowej i SI, a także salę do zajęć z terapii pedagogiczno-logopedycznej. Projekt opiewał na kwotę 25 000 zł w ramach którego oprócz niezbędnego sprzętu zostały zrealizowane półroczne bloki zajęć grupowych z logorytmiki i zajęć ruchowych z elementami terapii SI dla wszystkich dzieci ze stowarzyszenia oraz ich rodzeństwa.

Dzięki Fundacji Batorego wzięliśmy udział w projekcie, którego celem było zorganizowanie
cyklu zajęć teatralnych dla 11 dzieci z niepełnosprawnością i 15 ich rówieśników. Uwieńczeniem półrocznej pracy było przygotowanie przedstawienia, które mieliśmy okazję zaprezentować na Głubczyckich Dniach Kultury. Dzięki temu przedsięwzięciu nasi podopieczni wraz z rodzinami mieli zorganizowany wyjazd do Teatru w Opolu. Projekt opiewał na kwotę 9 000 zł, dzięki niemu zakupiliśmy również sprzęty audiowizualne, które regularnie wykorzystujemy na potrzeby stowarzyszeniowe.

 

W ramach XX Akcji Charytatywnej  Reklama Dzieciom  2012 przyznano nam dofinansowanie w kwocie 10 000 zł, dzięki czemu zrealizowaliśmy projekt, który zakładał przeprowadzenie cyklu  zajęć logorytmicznych i ruchowych z elementami SI, zajęć manualno-plastycznych, muzykoterapię  oraz zajęć na basenie wykorzystujących koncepcję Hallwick. Łącznie przeprowadzono 32 zajęcia każdego rodzaju i trwały od kwietnia do grudnia 2013r.

 

Wsparcie finansowe w wysokości 1 000 zł  na zakup sprzętu potrzebnego do przeprowadzania prezentacji multimedialnych dostaliśmy od Fundacji bankowej im. Mariana Kantona Banku Pekao S.A. –jesteśmy wyposażeni w  rzutnik i ekran.

 

Zaufaniem, a tym samym wsparciem finansowym obdarzył nas również Bank BGŻ przekazując kwotę 2 500 zł na realizacją zajęć terapeutycznych.

 

Zostaliśmy Laureatami Konkursu organizowanego przez NTO i Fundację Górażdże Róbmy Swoje Aktywni w Regionie. Konkurs ten umocnił naszą wiarę w sens naszego zaangażowania w służbie dzieciom niepełnosprawnym. Nasze działania doceniono 652 głosami czytelnicy NTO i zapewne mieszkańcy naszego regionu, za co w tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy. Konkurs ten nie dość, że umocnił nas w przekonaniu że to co robimy jest docenianie przez resztę  lokalnego społeczeństwa, to jeszcze doposażył nas w dobrej jakości laptop ( tak niezbędny w dzisiejszej pracy terapeutycznej i administracyjnej) oraz cyfrowy aparat fotograficzny, dzięki któremu na bieżąco wykonujemy dokumentację fotograficzną z naszej działalności.

 

Na stałe i od samego początku wspierają nas nasi samorządowcy. Dzięki nim zaprosiliśmy do nas lekarza neurologa dziecięcego  i lekarza rehabilitacji ruchowej na przeprowadzenie wykładu i specjalistycznych konsultacji zarówno naszych podopiecznych, jak i potrzebujące dzieci z miasta i gminy Głubczyce.

Dwukrotnie otrzymaliśmy w ramach konkursu prowadzonego przez Gminę Głubczyce dofinansowanie na organizację turnusu rehabilitacyjnego dla naszych podopiecznych. Turnus krótki, bo trzy dniowy lecz zapewniający przez ten czas intensywną terapię dla dzieciaków niepełnosprawnych, ale również skierowany do całych rodzin zapewniający integrację i krótką chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków, zarówno  rodzeństwu, jak i rodzicom naszych podopiecznych.

 

Należy podkreślić, że wsparciem, opieką i zaufaniem otaczają nas lokalni przedsiębiorcy m.in. Firma ASA,  Firma Galmet , Firma Złoty Kłos, ale także Ci mniejsi, których nie sposób teraz wymienić. Sukcesywnie dołączają do nich przedsiębiorcy z całego kraju,  o czym świadczy m in. zakładka „Podziękowania”. Nie mniej jednak na czele stoi   firma Top-Farms Głubczyce, która codziennie obserwuje z okien swoich biur dzieciaki uczęszczające na terapię. Dzięki nim korzystamy z pomieszczeń przeznaczonych na rehabilitację, a na co dzień to nieoceniona pomoc. Nie sposób też pominąć sympatii i życzliwości wszystkich pracowników Top-Farms’u.

 

Tyle się udało, zapewniamy, że pomysłów w głowach mamy mnóstwo, przed nami wiele wyzwań i marzeń do spełnienia… Trzymajcie za nas kciuki i w miarę możliwości włączajcie się w nasze przedsięwzięcia. W grupie siła!

Zajęcia dla podopiecznych stowarzyszenia 

 

Jednym z głównych celów stowarzyszenia jest ułatwianie dzieciom niepełnosprawnym dostępu do specjalistycznej i wielopłaszczyznowej terapii. Jako stowarzyszenie umożliwiamy współpracę z doświadczonymi terapeutami, którzy swoją wiedzę i umiejętności zdobywali w trakcie wieloletniej pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju.

 Uwagi organizacyjne:

1.      Wszystkie zajęcia prowadzone są w siedzibie stowarzyszenia w Głubczycach przy ulicy Chrobrego 22 (podwórze przy biurowcach firmy Top Farms)

2.      Skorzystanie z zajęć finansowanych przez stowarzyszenie potwierdza się „talonikiem” (wręczanym terapeucie przed zajęciami, do nabycia u Pani Urszuli Ganczarskiej tel.  tel. 698 684 782 )

3.      Oferta w pierwszej kolejności skierowania jest do członków stowarzyszenia – dzieci posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

4.      Niestety z uwagi na niewielkie możliwości finansowe stowarzyszenia ilość bezpłatnych indywidualnych konsultacji ograniczona!!!

 

Oferta terapeutyczna stowarzyszenia obejmuje:

TERAPIA LOGOPEDYCZNA

Logopeda Teresa Ogar  

Logopeda Gabrysia Stanisławska  

Logopeda Edyta Hołownia

 

REHABILITACJA RUCHOWA

Fizjoterapeuta, Magda Skowron

Fizjoterapeuta, Daria Gromek

 

ZAJĘCIA MANULANO-PLASTYCZNE

Pedagog  Małgorzata Orłowska

 

MUZYKOTERAPIA , TERAPIA RĘKI   

Pedagog       Magdalena Szafrańska

 

TERAPIA PSYCHOLOGICZNA 

Psycholog      Beata  Lesiak

Psycholog      Agelika Skrzyp

 

TERAPIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ 

Terapeuta Integracji Sensorycznej      Liliana Hajda

 

TERAPEUCI DZIECI ATYSTYCZNYCH I ASPERGERA TERAPIA RĘKI I ZABURZEŃ MOTORYKI MAŁEJ I i II STOPNIA TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

Terapeuta       Liliana Hajda

Terapeuta       Iwona Broniak

Ponad to zapewniamy naszym podopiecznym hipoterapię i terapię w wodzie.

Niestety z uwagi na niewielkie możliwości finansowe stowarzyszenia ilość bezpłatnych indywidualnych konsultacji ograniczona!!!

Osoby, które chciałyby nawiązać współpracę terapeutyczną ze stowarzyszeniem
proszone o kontakt telefoniczny 512438433, 502867659

Umawianie zajęć Gabrysia Smaha 607443532 

 

Joomla templates by a4joomla